Augusztus 21. és 26. között iskolánk néhány tanára részt vett a 60 órás Kulcsár Mihályné által kivitelezett Mozgásterápián.

Napjainkban egyre több a tanulási, magatartási zavarral küzdő gyermek. Az ő számukra dolgozott ki egy módszert, melyet már 1999 óta oktatnak Magyarországon a pedagógusoknak a kötelező továbbképzési rendszeren belül. Nagyon jól használható az iskolások tanulási-magatartási zavarainak korrekciójára, illetve óvodásoknál prevencióra.

A tanfolyam témája a következő volt: A mozgás az első kommunikációs eszköz a világgal való kapcsolatfelvételben. A mozgás fejlődése szoros kapcsolatban áll az idegrendszer érésével. A mozgásra települnek a humánspecifikus kommunikációs készségek, a beszéd és az írott beszéd, az olvasás és írás. Ha a mozgásfejlődés eltér genetikailag programozott rendjétől, az agy kérgi szintjén is akadályozott lehet az ingerületvezetés. Az idegrendszer éretlenségi tünetei lehetnek az írás, olvasás, számolási nehézség, figyelemkoncentrációs zavar, memóriazavar, magatartási zavar. A képzés során az elméleti és gyakorlati munka párhuzamosan, egymást kiegészítve folyik.

Témakörök, amelyek a továbbképzést érintették:A tanulási nehézség problémaköre, előjelei, okai; Az iskolaérettség feltételei; Kutatási irányzatok; Az idegrendszer működése; A mozgásfejlődés menete és idegrendszeri alapjai; Az olvasás idegrendszeri alapjai; A nagycsoportos vizsgálat ismertetése; A kiscsoportos vizsgálat ismertetése; Egyéni vizsgálat; A vizsgált területek értékelése, fejlesztési lehetősége, a kapott eredmények feldolgozása; A terápia mozgásanyagának megtanulása. Önálló vizsgálatvégzés. Terápia tervezés.

A mozgásterápia módszer elsajátításán iskolánk 5 tanára vett részt. A képzés az I. Sz. Lendvai KÁI-n foly,  az ottani iskola szakdolgozóival együtt.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+