Kot so že avtorji projekta ugotovili, se nam kljub vsemu napredku tehnologije dogaja, da se znanje in vedenje o naravi, rastlinskem svetu in zeliščih, ki se je v naših prednikih ‘nabiralo’ skozi leta, desetletja in stoletja, izgublja, pozablja in nezadržno propada. Dogaja se nam, da morda rastlino še poznamo, kaj več o njej pa ne vemo.

Da bi ta znanja in praktična vedenja, ki so še ostala, ohranili, ter hkrati popestrili naš šolski vsakdanjik, že nekaj let skrbimo za naš zeliščni vrtiček. V letošnjem šolskem letu smo poznavanju in vzgoji zelišč namenili še več časa. Poleg samega dela na vrtičku smo zelišča spoznavali še na druge načine:

  • spoznavali smo njihovi uporabo,
  • ustvarjali izdelke: blazinice s sivko, družabne igre…
  • uporabljali zelišča pri pripravi hrane,
  • se igrali izdelane družabne igre…

Pri vseh teh dejavnostih smo poskušali vključiti večino naših učencev, tako v času pouka kot v času podaljšanega bivanja ali pri interesnih dejavnostih. Naši učenci se zelo radi vključujejo v delo na vrtičku, prav tako pa se radi tudi igrajo. Zato smo temu posvetili veliko časa.

PRISPEVEK O NAŠEM DELU SI LAHKO OGLEDATE TUKAJ. 

A MUNKÁNK GYÜMÖLCSÉT ITT TEKINTHETI MEG.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+