Iskolánk tanárai minden területen arra törekednek, hogy tanulóinknak minél nagyobb terjedelmű tudást adhassanak át különböző területekről és anyagokból, amivel a tanórák tartalmát is színesebbé tehetik.  Pénteken és szombaton, 2018. 10.19.-én és 20-án a Szlovén Köztárság Oktatási Intézete, valamint a Muravidéki Pedagógusok Egyesülete szervezésében a kétnyelvű általános iskolákon oktató magyartanárok részt vehettek a Kortárs magyar gyermekirodalom című kétnapos továbbképzésen. A továbbképzést dr. Gombos Péter a  Kaposvári Egyetem Pedagógiai Karának dékánhelyettese tartotta. Az előadás keretében számos jó magyar kortárs verset elemeztek, valamint hallgattak. Az előadó elmondta, hogy a jelenleginél sokkal jelentősebb szerepet kell adni a kortárs gyermek- és ifjúsági irodalomnak az általános iskolai irodalomtanításban. Egyrészt mert számtalan figyelemre, olvasására, megbeszélésre érdemes mű született az elmúlt években, évtizedekben is, másrészt mert e regényekkel az átlagdiák is elindítható az olvasóvá nevelés útján.  A kortárs művek lehetőséget adhatnak a tanár és diák közötti aktívabb, tartalmas párbeszédre is. Iskolánkat Sabo Manuela, magyartanár képviselte. Köszönjük a lehetőséget!

TOP 50 gyerekkönyv

V petek in soboto, 19. in 20. oktobra se je učiteljica Manuela Sabo udeležila strokovnega izobraževanja z naslovom Otroška madžarska književnost.

Ízelítő a kortárs gyermekirodalomból:

 

Békés Márta: Iskolabolygó (Részletek)

A bús tanító panaszai

Évről évre
romlik a gyerekanyag,
romlik a gyerekanyag,
ebadta!
Szólok rá, de
nem hallja ki-be szalad,
tíz másik ki-be szalad,
ebadta!
Nem tudom ezt már leírni,
nem fogom ezt már kibírni!
Évről évre
romlik a gyerekanyag,
romlik a gyerekanyag,
ebadta!

Évről évre
kopnak az idegeim,
kopnak az idegeim,
aszondom!
Ősz hajam már
hullik és meredezik,
gyűlik és növekedik
a gondom!
Jobban is esne,
mondjuk ki,
hogyha lehetne
buktatni!
Évről évre
kopnak az idegeim,
kopnak az idegeim,
aszondom!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+