Tehniški dan: Jaz pa pojdem

V okviru projekta Pogum – Krepitev kompetence podjetnosti in spodbujanje prožnega prehajanja med izobraževanjem in okoljem v osnovnih šolah, smo v petek 31.1.2020 izvedli tehniški dan, na katerem so sodelovali vsi učenci in učitelji. Pomagali so nam študentka prostovoljka ter člani društva za pomoč v stiski Zarja Lendava. V uvodnem delu smo z učenci povzeli dosedanje delo povezano z našo prireditvijo ter pregledali cilje, ki jih še moramo doseči, da bomo uspešno izvedli prireditev. Dogovorili smo se o poteku dneva ter si razdelili delo. Delo smo nadaljevali v delavnicah. Izdelovali smo končno sceno in rekvizite, ki jih bomo potrebovali na prireditvi, računalniško oblikovali vabilo in plakat ter izdelovali darilca za goste. Poleg tega so učenci pridno vadili točke za nastop. Učenci so bili kreativni, polni idej in pričakovanj. Skozi izkustveno učenje so odkrivali priložnosti, sodelovali med seboj, pridobivali izkušnje in vrednotili svoje delo.

 

Technikai nap: Útra kelek

A vállalkozói kompetencia fejlesztése, valamint az oktatás és a környezet közötti rugalmas átmenet elősegítése az általános iskolákban című Pogum projekt keretében 2020. 1. 31-én, pénteken technikai napot szerveztünk iskolánkon, amin részt vett iskolánk minden tanulója és tanára. A kivitelezésnél segített nekünk egy önkéntes egyetemista és a “HAJNAL” szorongással küzdőket segítő egyesület Lendva tagjai. A bevezető részben a tanulókkal összegeztük a rendezvénnyel kapcsolatos eddigi munkát és áttekintettük azokat a célokat, amik még kivitelezésre várnak, hogy sikeres legyen a rendezvényünk. Megbeszéltük a munka folyamatát és kiosztottuk a feladatokat. A feladatokat műhelymunka keretében oldottuk meg. Elkészítettük a rendezvényhez szükséges kellékeket: a háttérképeket, a rekviziteket, a meghívót, a plakátot és a látogatók részére az ajándékokat. A műsorszámok gyakorlásara is maradt idő. A tanulók kreatívak voltak, teli voltak ötletekkel és elvárásokkal. A tapasztalati tanulás keretében a tanulók közreműködtek egymással, új tapasztalatokat szereztek és értékelték munkájukat.

 

 

Dostopnost