Tehniški dan / Technikai nap

LOKALNA KULTURNA DEDIŠČINA – HADIKOVA ZGODBA

HELYI KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG – HADIK TÖRTÉNETE

V torek, 30. marca 2021, smo z učenci naše šole v sklopu projekta UNESCO »Po poti kulturne in naravne dediščine« izvedli tehniški dan, posvečen kulturni dediščini našega kraja. Spoznali smo zgodovino Lendave. Posebno pozornost smo posvetili zgodbi Mihaela Hadika in času v katerem je živel. Mesto smo raziskovali tudi sami. Spoznali in ogledali smo si številne stavbe, ki so nam jih zapustili naši predniki in so še danes v ponos našemu mestu. Odpeljali smo se tudi do kapelice Svete Trojice, kjer nam je gospod Denis Soldat opisal zgodbo Mihaela Hadika. Žal so morali oddelki posebnega programa tehniški dan izvesti na daljavo, a s pomočjo sodobne tehnologije so tudi oni uspešno opravili dan dejavnosti.

 

2021. március 30-án, kedden az UNESCO projekt keretében “Kulturális és természeti örökség útján” címmel iskolánk tanulóinak technikai napjuk volt, amelyet a helyünk kulturális örökségének szenteltek. Megismerték Lendva történetét. Különös figyelmet fordítottak Hadik Mihály történetének és arra az időre, amelyben élt. Maguk is felfedezték a várost. Megismerték és megtekintették azokat az épületeket, amelyeket őseink hagytak ránk, és ma is büszkeséget jelentenek városunk számára. A Szentháromság-kápolnánál Soldat Denis várta őket, hogy ismertesse Hadik Mihály történetét. A speciális program tanulói távoktatás formájában vitelezték ki a technikai napot, de a modern technológia segítségével ők is sikeresek voltak.

 

no images were found

 
 

Več prispevkov iz Pretekli

 
 
 
 
 
 
Dostopnost