V četrtek, 1. 12. 2022, je naša šola v prostorih šolske gibalnice organizirala hospitacijsko uro za učitelje iz Madžarske in Hrvaške.

Obiskali so nas gostje iz osnovne šole “Zsigmond Móricz Egységes Gyógypádógiai Intésztémény Intésmény” iz Lentija in hrvaškega “Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec”, da bi si ogledali uro inkluzivnega juda z našimi učenci ter izmenjali ideje z našimi učitelji.

Naš učitelj športa Árpi in naši učenci Anđelina, Sanela, Teo, Ludvik in Mirsad so prikazali neverjetne judo prijeme in padce. V pogovoru, ki je sledil, smo v okviru tega raziskovali temeljne pogoje, pedagoške odločitve ter možne priložnosti in nevarnosti. To je služilo temu, da so vse tri šole koristile izkušnje druga druge in bodo tako še naprej razvijale svoje pedagoško delo.

Če povzamemo, smo izvedli uspešno uro inkluzivnega juda in prav tako uspešno strokovno izmenjavo znanj z našimi gosti, kar nam je dalo dragocen navdih za nadaljnje pedagoško delo. Naslednje strokovno srečanje bo spomladi na osnovni šoli Lenti.

 


 

Csütörtökön, 2022 december 01-én, rendezett az iskolánk szakmai tudáscserét magyar és horvát tanároknak az iskolai épületünkben.

Vendégeink érkeztek a Lentii „Móricz Zsigmond Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény” és a horvát „Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec”-ből, hogy megtekintsenek egy inkluzív cselgáncs órát a tanulóinkkal és eszmecserét folytassanak a tanárjainkkal.

A sporttanárunk Árpi és a diákjaink Anđelina, Sanela, Teo, Ludvik és Mirsad bámulatos fogásokat és eséseket mutattak be. Az azutáni beszélgetésben feltártuk az ez mögött rejlő keretfeltételekről, pedagógiai döntésekről és esetleges lehetőségek és veszélyekről. Ez azt a célt szolgálta, hogy mindhárom iskola profitáljon egymás tapasztalatából és tovább tudják fejleszteni a pedagógiai munkájukat.

Összefoglalva sikeres inkluzív cselgáncs bemutatót és szakmai tudáscserét folytattunk a vendégeinkkel, ami értékes ihleteket adott a jövőbeli pedagógiai munkának. A következő szakmai tudáscsere tavasszal a Lentii iskolán lesz tartva.

 

Dostopnost