Madžarska ljudska glasbila na DOŠ II / Magyar népi hangszerek a DOŠ II-nél

V sredo, 14. 12., in četrtek, 15. 12., so naši učenci lahko na naši šoli spoznavali in se preizkusili v igranju na madžarska ljudska glasbila.

Našo šolo je obiskal madžarski ljudski glasbenik Péter Hunyadi. Našim učencem je predstavil zanimiva starodavna madžarska ljudska glasbila: „tilinkó”, „gardon”, citre, kitaro in violino. Njihovi čudoviti glasovi so otroke motivirali, da so poskusili tudi sami zaigrati: z malo vaje so zaigrali skupaj kot bend.

To je bila tako posebna izkušnja, da se že veselimo naslednjega obiska Pétra Hunyadija na naši šoli. 

 


 

Szerdán és csütörtökön (dec. 14.-15.) megismerhették és kipróbálhatták a tanulóink magyar népi hangszereket az iskolánkban.

Magyar népzenész Hunyadi Péter meglátogatta az iskolánkat. Bemutatta a tanulóinknak érdekes ősi magyar népi hangszereket: tilinkót, gardont, citerát, gitárt és hegedűt. Ezeknek a csodálatos hangjuk motiválták a gyerekeket, hogy ők is kipróbálják: némi gyakorlás után zenekarként játszottak együtt.

Olyan különleges élmény volt, hogy örömmel várjuk a következő alkalmat, amikor legközelebb üdvözölhessük Hunyadi Pétert az iskolánkban.

Írta / Avtor: Judith Molnár

 
 
 
 
 
 
Dostopnost