TEHNIŠKI DAN 4., 6., 7. RAZRED: NARAVNA DEDIŠČINA DOMAČE POKRAJINE: BUKOVNIŠKO JEZERO

V petek, 11.06.2021, so se učenci 4., 6., 7. razreda DOŠ II Lendava udeležili tehniškega dneva „Naravna dediščina domače pokrajine”, v okviru katerega so obiskali Bukovniško jezero pri Dobrovniku. Zjutraj smo v šoli opravili »nadomestni« Tradicionalni slovenski zajtrk (kruh, med, mleko in jabolko). S šolskim kombijem smo se odpeljali proti Dobrovniku oziroma Bukovniškemu jezeru. Polni energije smo pod budnim očesom inštruktorjev Pustolovskega parka plezali na višinah med drevesi Bukovniškega gozda. Po razburljivih dogodivščinah v Pustolovskem parku smo se sprehodili ob jezeru do Vidovega izvira in uživali ob zvokih ptic, šumenju dreves in opazovanju račk, ki so brezskrbno plavale po jezeru. Pred odhodom nazaj v šolo smo se še posladkali s sladoledom. Uživali smo.

 

TECHNIKAI NAP 4., 6., 7. osztály: TELEPÜLÉSÜNK TERMÉSZETES ÖRÖKSÉGE: BAKONAKI – TÓ

Pénteken, 2021. 06. 11-én a 4., 6. és 7. osztályos tanulók részére technikai napot szerveztünk a »Településünk természetes öröksége! címen a Bakonaki-tónal. Reggel elfogyasztottuk a hagyományos reggelit (kenyér, méz, tej és alma), majd az iskolakombival útra keltünk Dobronak, illetve a Bakonaki-tó felé. Teli energiával a bakonaki-tó erdő fái közt másztunk a Kaland-park instruktora felügyelete alatt. Az izgalmas kaland után egy sétát tettük a Vid-forrásig, és élveztük a madarak csicsergését, a fák suhogását, és figyeltük az úszó kacsákat, akik gondtalanul úsztak a tó vízén. Az iskolába visszatérés előtt még egy jót fagyiztunk. Élveztük a napot!

 

no images were found

 

EKSKURZIJA 8., IN 9. RAZREDA – EKO-SOCIALNA KMETIJA KORENIKA

V četrtek, 10. 6. 2021, smo učenci 8. in 9. razreda imeli zaključno ekskurzijo. Zapeljali smo se v Šalovce na ogled eko-socialne kmetije Korenika. Najprej smo v kulinarični delavnici spoznali zdravo ekološko pirino moko in postopek priprave pirinih rogljičev. Pod vodstvom mentorice smo valjali testo, oblikovali rogljičke jih potrosili s sirom ali napolnili z marmelado. Medtem ko so se rogljiči pekli, smo imeli strokovno voden ogled celotnega posestva in zeliščnega vrta, kjer smo sami smukali zelišča ter pripravili osvežilni napitek. Nato smo se še sprehodili skozi živalski park, pobožali konja, videli zajce, krave, ovce, koze, pujse, račke in mačke. Spoznali smo tudi nekatere avtohtone slovenske pasme živali.

Na koncu smo se v senci posladkali z rogljiči, ki smo jih sami pripravili, in se osvežili z zeliščnim napitkom. Bil je poučen in čudovit izlet.

 

2021. 6. 10-én, csütörtökön a 8. és a 9. osztályos tanulók részt vettek a tanévzáró kiránduláson. Šalovcira utaztunk megtekinteni az öko-szociális Korenika mezőgazdaságot. Először a kulinarikus műhelyben vettünk részt, amely keretében megismerkedtünk az egészséges tönkölyliszttel, amiből tönkölykifliket készítettünk. Mentorunk irányításával lapítottuk szét a tésztát, kifliket formáltunk; egyeseket sajttal hintettük meg, a másikakat lekvárral töltöttük meg. Míg a kiflik sültek, addig vezetett túrán vettünk részt a birtokon és a gyógynövénykertben, ahol mi magunk szedtük le a gyógynövényeket, valamint frissítő italt készítettünk belőlük. Ezután még egy sétát tettünk az állatparkban, megsimogattunk egy lovat, láttunk nyulat, tehenet, juhot, kecskét, sertést, kacsát és macskát. Találkoztunk néhány autochton szlovén állatfajtával is. Végül az árnyékban elfogyasztottuk az általunk készített kifliket, és felfrissültünk a gyógynövényes itallal. Tanulságos és csodálatos utazás volt.

 

no images were found

 

Dostopnost