Zadnji teden pred božičem so naši učenci v okviru projekta »Medgeneracijsko branje« prisluhnili božičnim zgodbam.

Vsako jutro je naše učence z božičnimi zgodbami razveselila druga bralka – to so bile nekdanje, upokojene učiteljice, sedanja učiteljica ter pisateljica in pesnica našega domačega kraja. Branje se je zaključilo s prijetnim pogovorom ob domačem čaju, sadju in dišečem pecivu. S pomočjo digitalnega ognjišča in božične glasbe je medgeneracijsko branje bilo zares čarobno.

Projekt prispeva k uveljavljanju kakovostne slovenske mladinske književnosti in spodbujanju medgeneracijske komunikacije.

 


 

Az utolsó karácsony előtti héten karácsonyi meséket hallgattak a tanulóink a „generációk közti olvasás” projekt keretében.

Minden reggel más-más olvasó – egykori, nyugdíjazott tanárok, egy mostani tanárnő, és egy írónő – boldogította meg a tanulóinkat karácsonyi mesékkel az iskolánkban. Az azutáni társalgással hazai tea, gyümölcs és illatozó sütemények mellett teljessé vált az esemény. A digitális „kandalló” és karácsonyi zene segítségével igazán varázslatossá tette a generációk közti olvasást.

Ez a projekt hozzájárul a minőségi szlovén ifjúsági irodalom népszerűsítés és a nemzedékek közötti kommunikáció ösztönzéshez.

Írta / avtor: Judith Molnár

no images were found

Dostopnost