A „Meghívásos pályázat“ jóvoltából iskolánk gazdagabb lett 4 pár magyar népviseleti ruhával, amelyeket Hácskó Zsuzsanna népi iparművész készített el. A 4 pár gyönyörű hetési mintájú ruha méltóságteljesen képviseli a magyar hagyományokat és gazdagítja az iskolai kulturális örökségét. Mindegyik ruha a magyar népi hagyományt és a kézművesség iránti elkötelezettséget tükrözi. Az új ruhák segítségével tanulóink még mélyebben megismerhetik és átélhetik a magyar kultúra örökségét, miközben büszkén viselhetik és bemutathatják majd szerepléssel a különféle iskolai rendezvényeken és eseményeken.
Tegnap a Magyar kultúra napja alkalmából felvették a lányok az új népviseleti ruhát, majd eltáncoltak bennük egy magyar csárdást és néhány néptáncot. A hetési minta kiemelte az ünnep értékét.
Köszönjük a LKMNÖK a támagatást!
 
V okviru projekta, »Meghívásos pályázat«, je naša šola prejela 4 pare novo zašitih madžarskih narodnih noš, ki jih je izdelala ljudska obrtnica Zsuzsanna Hácskó. Štirje pari čudovitih oblek z vzorcem hetési dostojno predstavljajo madžarsko tradicijo in s tem bogatijo kulturno dediščino šole. Vsaka od oblek odraža madžarsko ljudsko tradicijo in predanost rokodelstvu. Nove obleke bodo našim učencem pomagale še globlje spoznati in doživeti madžarsko kulturno dediščino, hkrati pa jo bodo lahko ponosno nosili in predstavljali na različnih šolskih prireditvah in dejavnostih.
Včeraj, ob dnevu madžarske kulture, so dekleta oblekla nove narodne noše in zaplesala madžarski čardaš ter nekaj ljudskih plesov. Folklorna obleka je še dodatno poudarila pomen praznika.
Hvala MSNSOL za podporo!
Dostopnost